lviv_beer: (Default)
Львівська пивоварня запускає потенційно цікаву лінійку - Robert Doms. Наразі помічено 2 сорти - Богемський та Віденський.
Богемський напевно задумувався як чеський пілснер, Віденський - віденський лагер. Для цих сортів
На етикетках обох сортів розповідь про те, що Роберт Домс (колишній власник Львівської пивоварні) багато подорожував Європою, збираючи пивні рецепти і відтворюючи їх на своїй пивоварні.
Корки в обох сортів однакові. Колекціонерам-"пробочникам" половина радості, навідміну від "етикеточників", яким 2 новинки в колекцію :)


Львівське - Robert Doms Богемський
алк. 4.6%, 12.0%
На вигляд - блідо-солом'яне, прозоре, пінна шапка досить висока, густа, крупнозерниста, тримається довго. Аромат солодовий з нотками фруктовості. В смаку переважають зерново-солодові тони, хмелю майже не чути. Карбонізація середня, п'ється легко. Їхньої "Дубової діжки" я ще так і не куштував, але від 1715 явно відрізняється.


Львівське - Robert Doms Віденський
алк. 4.6%, 12.0%
В складі - солод "Vienna Malt", який в принципі і надає темнішого кольору пиву, а також, що дивує, - сироп глюкозно-фруктовий. Аромат якийсь спочатку різко-кислий, але коли пиво трохи постоїть в бокалі - "заспокоюється", з'являються ягідні тони. В смаку та ж фруктово-ягідна кислинка, трішки карамелі. В післясмаку фруктовість трішки посилюється, з'являється ледь помітна гіркота.


Сорти різні і як мінімум цікаві - все ж не однотипні євролагери, які так люблять випускати наші пивгіганти. А ще цікаво, чи буде в цієї лінійки продовження і якщо так - то якими саме сортами.
lviv_beer: (Default)
Weihenstephaner - Vitus
алк. 7.7%, 16.5%

Vitus належить до цікавого пивного стилю - weizenbock. Тобто, як очевидно з назви - пшеничне пиво і бок в одній пляшці :)

Пиво непрозоре з дріжджовою мутністю. Колись в Києві брали на розлив в "Натюрліху", то Vitus, здається, був світлішим по кольору за Hefeweissbier від того ж Weihenstephaner.
Аромат дуже насичений з переважаючими банановими нотками, прямо бананова жуйка :) Ну і звичайно прянощі, дріжджі - все як в хорошого баварського пшеничного.
Не дивлячись на достатньо високу густину (16.5%) і 7.7% алкоголю, п'ється доволі легко. Смак освіжаючий з пшеничною кислинкою, деякою медовістю. В післясмаку - банан і гвоздика.
Класне пиво.
lviv_beer: (Default)
Adlerkönig Urtyp Hell
алк. 4.7%
Класичне світле пиво від пивоварні Hirschbräu. По стилю - Dortmunder, що є різновидом світлих лагерів. В ароматі - трішки хмелю, трав'янистість. П'ється легко, карбонізація середня, післясмак сухий з гірчинкою. В принципі нічого особливого, але і якихось недоліків теж немає.
Ага, забув додати - зварено, звісно ж, з дотриманням "Закону про чистоту пива", куди ж без нього для німецьких пив низового бродіння ;)
lviv_beer: (Default)
В принципі ювілейна, п'ята вечірка. Цього разу з виїздом на природу. Проголосувавши на президентських виборів, вирушили пити портери - з останньої зустрічі назбиралось багато цікавого. Як завжди багато портерів з Польщі - благо в них з цим сортом все добре, дві новинки від Meantime з київського GoodWine, угорський портер, привезений [livejournal.com profile] flakelviv, німецький екземпляр, ну і звичайно ж - наш львівський :)Fuller's - London Porter
алк. 5.4%
Почали з London Porter від Fuller's - це шикарний англійський портер (не дивно, що на ratebeer має максимальну оцінку по стилю). В ароматі все "як треба" - карамель, кава і шоколад, все збалансовано і гармонійно. Смак - підсолоджена кава, трохи гіркого шоколаду і паленого цукру, післясмак сухий, гіркуватий. Хороший портер і в принципі дістати його в нас не так і складно.


Sörker-T Kft. - Black Ball
алк. 6.0%
А ось цікавий портер від угорської мікропивоварні. По стилю - американський портер. Крім карамелі, шоколаду, тут присутня якась гіркота - можливо від охмелення (угорської ніхто не знає, розібрати склад з етикетки не змогли :)), хоча мені вона не дуже сподобалась - вибивалась, створюючи якийсь дисбаланс в смаку.


Meantime - London Porter
алк. 6.5%
Ще один London porter цього разу від броварні Meantime. Піна як видно тримається добре, в ароматі явна паленість. В смаку - гіркий шоколад, палений солод, гіркота. Чомусь не дуже сподобався - напевно після попереднього. Треба буде якось перепробувати його.


Browar Lwówek - Porter 18o
алк. 8.5%, 18.1%
Один з польських портерів, який не пробував раніше. В ароматі кава, вершкові нотки. В смаку явна паленість цукру, какао - мені чомусь більше схожий на стаут (Foreign Extra Stout).


Browar Amber - Grand Imperial Porter
алк. 8.0%, 18.1%
Ну це класний портер. Про нього я вже писав - тому повторюватись не буду. Як будете бачити - беріть, не пошкодуєте.


Browar Amber - Grand Imperial Porter Chilli
алк. 8.0%, 18.1%
А це - брат Grand Imperial Porter з додаванням перцю чіллі. Вперше пробую щось таке - чіллі в смаку щипає за язик, а от в післясмаку вже добре обпікає піднебіння і горло. Якщо не любите гострої їжі - вам не сподобається, а так - цікава штука :)


Lausitzer Schwarzes Porter
алк. 4.4%
А от і мій перший німецький портер. І скажу, що з портером цей сорт не має нічого спільного :) Солодка зернова водичка.


Meantime - Chocolate Porter
алк. 6.5%
Ну і "на десерт" залишили шоколадний портер від Meantime. Аромат шоколадно-кавовий, п'ється ненав'язливо, легко. Смак в продовження аромату теж кавово-шоколадний, з приємною паленістю, в післясмаку карамелька і шоколад. Класна штука.
lviv_beer: (Default)
GoodWine продовжує тішити любителів пива. Оновили свій асортимент крафтовими європейцями - італійським Baladin та голландським De Molen.
De Molen буду пробувати обов'язково - це класна штука та і сорти цікаві. А от на Baladin ціни, як на мене, зависокі і чомусь не привезли їхнього barley wine Xyauyù, яке вважається чи не найкращим пивом Італії.

Ось, що завезли з De Molen:
Bommen & Granaten (Barley Wine) — 75,00 грн
Amarillo (Imperial/Double IPA) — 47,00 грн
Bergamot IPA (India Pale Ale) — 39,90 грн
Vuur & Vlam (India Pale Ale) - 35,00 грн
Brood & Spelen (India Pale Ale) — 35,00 грн
Pale Ale Citra (American Pale Ale) — 33,00 грн
Rasputin (Imperial Stout) — 69,90 грн
Op & Top (Bitter) -  28,00 грн

Все в пляшках 0.33л. І мені дуже подобається їхній дизайн етикеток :)

Ціни трішки кусаються, але знову ж таки - це пиво не на кожен день. Amarillo мені вже доводилось пробувати.


А ось так виглядає асортимент від Baladin:
Isaac (Witbier) 0,33 — 45 грн
NazionAle (Golden Ale/Blond Ale) 0,33 — 45,00 грн
Super bitter (Belgian Strong Ale) 0,33 — 45,00 грн
Mielika (Spice/Herb/Vegetable) 0,75 — 119,00 грн
Super (Belgian Strong Ale) 0,75 — 109,00 грн
Elixir (Belgian Strong Ale) 0,75 — 115,00 грн
Nora (Traditional Ale) 0,75 — 109,00 грн
lviv_beer: (Default)
Нещодавно отримав кілька цікавих сортів від домашнього пивовара Yuri. Вже раніше доводилось куштувати кілька його пив - Віденське та Біттер і вони залишили досить хороше враження. Цього разу були 3 види стаута - irish dry stout, sweet stout, sweet chocolate wheat stout та міцний бельгійський ель.Irish dry stout
алк. 4.8%, 12.5%
Колір темно-коричневий, майже чорний. Піна стійка, кремова, брудно-сніжного кольору. В ароматі - трішки паленого ячменю, кавові нотки на фоні. Тіло пива досить м'яке, оксамитове, п'ється легко, залишаючи сухий післясмак. Загалом непоганий сорт, але гірчинка в післясмаку видає "домашнє" походження пива, хоча вона і не вибивається сильно. В принципі - хороший стаут.

Sweet stout
алк. 5.7%, 15.0%
Sweet або Milk stout - різновид стаута, для приготування якого використовують лактозу. Вона не зброджується, надаючи пиву легкий солодкий відтінок. Після відкриття в пива активно утворюється піна, буквально вириваючись з пляшки. На смак пиво не таке гірке, солодкаве, післясмак не такий сухий, як в попереднього екземпляра з нотками какао. Досить непоганий сорт.

Sweet chocolate wheat stout
алк. 5.7%, 15.0%
Цей стаут має такі ж характеристики як і попередній, однак, судячи з назви - для приготування використовувався ще й пшеничний солод. Це ще більш пом'якшило пиво, додавши легку кислинку до смаку. Досить цікава штука, раніше не доводилось куштувати "пшеничні стаути" :)

Belgian dark strong ale
алк. 9.5%, 23.0%
Наостанок залишили міцний бельгійський ель. Має червоний колір і нестійку піну. Аромат приємний, кисло-солодкий, домашнього ягідного варення (або ж ружового - з пелюстків троянд). Карбонізація невисока, хоча цього і варто було б очікувати з таким вмістом алкоголю. [livejournal.com profile] trishky_natalka каже, що їй в смаку було забагато спиртозності, хоча я вважаю, що вона була достатньо замаскована (повністю не відчувати 9.5% алкоголю очевидно не можна, але тут все було доречно). З нотками десертного вина. Як на мене - хороший ель.

Що ж, чекаємо нових експериментів від Yuri :)
lviv_beer: (Default)
Wychwood Brewery - Scarecrow
алк. 4.7%
Це - organic golden pale ale. Organic - тому що пивоварня має власні поля, де вирощує ячмінь для свого пива.
Аромат досить легкий, трав'янистий. В смаку одразу ж відчувається гіркота від хмелю, хоча пиво досить водянисте як на мене. Видно - просто переохолодив, все-таки елі треба пити при вищій температурі, а не просто з холодильника, як лагери :( Шкода, бо пиво залишило неоднозначні враження.
lviv_beer: (Default)
В суботу відгуляв весілля одного з найкращих друзів - [livejournal.com profile] mastdie04, яке відбувалось в Дрогобичі, а от в неділю зайшов в їхню місцеву "Приватну пивоварню", яка десь недавно почала працювати. Розташована вона на вул. Грушевського 42 (це приблизно посередині між заізничним вокзалом і центром).


Read more... )
lviv_beer: (Default)
Я вже згадував в попередніх постах про Бельгію у Львові. Так от нарешті асортимент поповнився і 3-ма сортами від Brasserie De La Senne: Taras Boulba, Zinnebir та Jambe-de-Bois.
В Тараса Бульби кумедна етикетка, з якою пов'язана одна легенда. Думаю, Гоголя всі читали або хоча б знають сюжет однойменного твору. Так от - фламандський парубок одружився з франкомовною валлонською дівчиною, що дуже розгнівило його батька, пивовара. Smeirlap - діалектне слово, що означає "Дурень" чи щось таке.

De La Senne - Taras Boulba
алк. 4.5%
Етикетка каже, що перед нами Extra hoppy ale, хоча це бельгійський pale ale. Піна класна, стійка. Пиво непрозоре через наявність дріжджів в пляшці. Аромат досить різкий - як пишуть деякі колеги, прафюмерний, апельсинова цедра, спеції. Смак досить насичений - цитрусова кислинко-гірчинка (дається взнаки хороше охмелення), післясмак гірчить грейпфрутом. Класна штука.
lviv_beer: (Default)
Кілька днів тому дізнався, що у Львові працює мініпивоварня з назвою "Хмільний лев" і от тепер отримав змогу скуштувати їх пиво. Було виділено цілий КЕГ і всі охочі мали можливість безкоштовно продегустувати їх пиво та поспілкуватись з пивоваром.
Як стало відомо, власного закладу, де продаватимуть це пиво не мають (та і найближчим часом не планують). Пиво реалузовується в "розливайках" міста, зокрема його можна придбати в King Cross - точка на вході до "Ашану".


Хмільний лев
алк. 4.7%, 12.0%
Пиво - нефільтрований лагер світло-солом'яного кольору, непрозоре. Аромат помірно виражений - трохи дріжджової кислинки, деяка квітковість. Карбонізація на рівні - бульбашки невеликі, відчувається, що це природна карбонізація без штучного насичення CO2. Смак рівний, освіжаючий. Без хмелю і з приємною кислинкою в післясмаку.
За словами пивовара - було кілька пробних варок за різними рецептами і встановлено, що 70% споживачів орієнтуються на більш дріжджовий і солодовий варіант пива, 30% - на більш хмелевий. Тому на разі варять такий "літній" дріжджовий варіант.


А ось і сам пивовар. Для пива використовують артезіанську воду, яка проходить спецільну обробку - від бактерицидних ламп, до мінералізації чи спецільного очищення. Солод беруть український - з Мукачево та Славути, хміль - німецький. Незабаром планують ще один світлий сорт - більш охмелений і дещо пізніше - темне пиво. Також працюють над назвою, бо все ж "Хмільний лев" - для Львова дещо заїжджена назва, логотипом, бо той що на флаєрі зверху лише попередній варіант.


Що ж, проект досить цікавий. Хлопці відкриті як для ідей, так і для критики. Хочеться побажати їм успіху і чекаємо нових варок.
lviv_beer: (Default)
ППБ - Blonde
алк. 5.0%, 12.0%

Зовсім недавно я писав про новий сорт від ППБ - і от, пройшло трохи більше тижня і маємо ще один. Цього разу це пшеничне пиво верхового бродіння, тобто ель. З назвою знову плутанина - пшеничні прийнято називати blanche, а blonde - світлі, але то таке :)

Колір досить яскравий, насичений. Пиво непрозоре, з дріжджовою мутністю, що характерно для пшеничних сортів. Піна стійка, легка, тримається довго, буквально лізе з бокалу :)
Судячи з назви - цей сорт позиціонується як witbier, пшеничне в бельгійському стилі. Пробуємо - досить питке, з деякою фруктовістю, дріжджами та приємною кислинкою в смаку. В післясмаку з'являються пряні тони, притаманні баварським вайценам.
Сорт як мінімум цікавий - по-перше, ель, по-друге, не ще один безликий євролагер.


Ну і етикетка нового сорту більш крупно:
lviv_beer: (Default)
Був на вихідних у Тернополі і мав змогу відвідати перший ресторан з мініпивоварнею у цьому місті - "Ковчег". Будівля закладу стилізована під ковчег. Територія прикрашена стімпанківськими фігурками тварин, а також є і живі тварини в клітках. Заклад розташований недалеко від автовокзалу - в міському парку "Топільче" на березі озера


багато нецікавих непивних фото ... )

мало цікавих пивних фото ... )
lviv_beer: (Default)
Павлівське - Темне
алк. 3.5%, 11.0%
Ще один сорт від невеликого пивзаводу на Волині. Довго я шукав за ним - завжди останню пляшку забирали переді мною :)
ТТХ такі ж як і в їхнього світлого. В запаху - типова "павлівська" посторонка - підгулявші фрукти, сирість. Як трохи дати пиву постояти в бокалі, то з'являється щось схоже на карамель. П'ється легко - все ж одиннадцятка з 3.5% алкоголю. Смак теж "павлівський" - ті ж фрукти, водопровідна вода. От така от темна українська регіоналка.
Цікаво напевно порівняти з Калуським Експортовим до Риги.
lviv_beer: (Default)
Отримав змогу скуштувати наступні два сорти від домашньої пивоварні.


Сихівська броварня ім. Рудольфа Гесса - Блонді
Пшеничне пиво в стилі бельгійських вітбірів. На жаль, повноцінно скуштувати пиво не вийшло - тримав десь 1.5 - 2 тижні при кімнатній температурі. З'явилась не пивна неприємна гіркота, пити було неможливо. Знайомі, які пили це пиво, казали, що все було ок, шкода, що мій екземпляр "не дожив"


Сихівська броварня ім. Рудольфа Гесса - Останній в'язень Тауера
А ось з цим вже все було добре. Достатньо стійка піна, червоно-рубіновий колір. В ароматі нотки карамелі, кислинка. П'ється легко, тіло не дуже густе. В смаку легка солодкавість, яка закінчується приємною кислинкою в післясмаку. Хотілося б більше хмелю, та все ж цей сорт сподобався більше за "Австрійського художника"
lviv_beer: (Default)
ППБ - Перша варка
алк. 5.5%, 14.5%
Перша приватна перед літом проводить ребрендинг етикеток і "під шумок" випустили новий сорт. Треба віддати належне маркетологам, цього разу це не "живе" чи "бочкове", як в інших великих пивоварень, а "домашнє зернове пиво". Так-так, домашнє пиво, зварене на пивзаводі :)

На етикетці пише, що це "насичене янтарне пиво", хоча, наскільки я знаю, бурштинове пиво має бути темнішим - тут же свіло-солом'яний колір. Аромат як і смак - дуже слолодові, хмелю (якого в складі вказано аж 3 сорти) не відчувається.
Незрозуміло, для чого було випускати цей сорт.


На етикеткці тепер, як і в крафтових сортах, вказуються сорти хмелю, а також міра гіркоти пива - IBU (International bitterness unit) - тут їх 14.5.
lviv_beer: (Default)
Troubadour - Magma
алк. 9.0%
Бельгійський double IPA на американському хмелі. Запах потужний - цитруси, серед яких переважають апельсиново-мандаринові нотки, ароматичний хміль. В смаку - гіркота, трав'янистість, фруктові нотки. Післясмак сухий з тягучою хмелевою гіркотою, яка подразнює рецептори і зігріваюча алкогольність (магма все-таки :)). Такий собі добре охмелений тріпель.
lviv_beer: (Default)
Bryggerigaarden Sorte Nat
алк. 5.0%
Пляшечка шварцбіра, яку привезли мені з Копенгагена. Sorte Nat - чорна ніч в перекладі з данської. Колір густий, чорний, темно-рубіновий на світло. Піна, як видно, досить стійка, легка. Аромат трішки солодкавий, карамельний, сирий. П'ється легко, карбонізація низька - незвично для шварцбірів. Смак солодкий, з ледь вловимою паленістю, післясмак порожній з кислинкою

lviv_beer: (Default)
La Trappe Witte
алк. 5.5%
Пивоварня La Trappe має, здається, найбільше сортів серед всіх траппістських броварень. Жодна інша трапістська пивоварня наразі не варить пшеничного пива, окрім La Trappe.
В ароматі переважно спеції, дріжджі, трішки трав'янистості, цитрус. Смак легкий, вираженою цитрусовою кислинкою і м'якою гіркотою. Післясмак довгий, сухий з гірчинкою.
Непоганий вітбір - нічого особливого, але досить приємно.
lviv_beer: (Default)
Ще одна частина посиденьок з [livejournal.com profile] mastdie04, цього разу зі шрі-ланкійським пивом.

Lion Lager
алк. 4.8%
Що ж - нічого такого від цього лагера не очікувалось, нічого особливого і не отримали )
Піна не дуже тримається, добре що хоч трохи залишилось для фотосесії. Аромат достатньо відчутний, солодовий. Смак рівний, без гірчинки з кислинкою в післясмаку. Більше євролагерного типу пиво. Але чого ще хотіти, щоб освіжитись на жаркому пляжі ?Lion Stout
алк. 8.8%
А це - єдиний представник Шрі-Ланки в книзі "1001 beers you must try before you die" (поступово прокладаю маршрут по цій книжці :)) та і в Майкла Джексона в "500 великих марок пива" воно є.
Має досить високі оцінки як на beeradvocate так і на ratebeer. В ароматі - палений солод, шоколад, карамель. Смак досить складний, насичений, суміш гіркоти і солодкавості. Тут і чорний шоколад, і карамель, і скоринка чорного хліба - справді класне пиво. Післясмак тягучий, довгий. Хороша штука
lviv_beer: (Default)
Заїмка - Кобзар
алк. 4.5%, 11.7%
Знову не встигаю з актуальністю, але маємо те, що маємо. Пиво, зварене в Запоріжжі до 200 річчя Тараса Шевченка на запорізькій міні-пивоварні "Заїмка". Презентовано було 6 березня і це - одна з останніх пляшок, більше його варити не планують.

Для приготування використіна трави, зібрані на острові Хортиця, - шавлія, оман, кмин, коріандр, а також апельсинова цедра.
В ароматі спочатку явна кислинка, пізніше проступають прянощі, апельсин, здобна випічка. На смак досить легке, фруктове, освіжаюче з приємною гірчинкою в післясмаку. Чимось схоже на "Східний ель" від київського Проходимця.


Етикетка в хорошій якості:

Profile

lviv_beer: (Default)
lviv_beer

July 2014

S M T W T F S
  1 23 45
6 7 8 9 101112
131415 16171819
20212223242526
272829 3031  

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 06:27 am
Powered by Dreamwidth Studios